Vitajte

Spoločnosť TAURUS, s.r.o., Chrudim sa od roku 1992 špecializuje na výrobu strojov a kompletných technologických liniek na výrobu kŕmnych zmesí, pozberové spracovanie obilnín, spracovanie biomasy a technológií pre pivovary, minipivovary a liehovary.

 

Výroba kŕmnych zmesí

Výroba kŕmnych zmesí nie je možná bez kvalitných a spoľahlivých strojov. Kompletnú realizáciu kŕmnych liniek zaisťuje od roku 1992 tradičnej strojárenská firma TAURUS, s.r.o., Chrudim. Postaráme sa o výrobu a dodávku všetkých strojov a technológií potrebných na výrobu kŕmnych zmesí, zabezpečíme aj rekonštrukcie existujúcich výrobní kŕmnych zmesí.

Všetky stroje sú vyrábané firmou TAURUS, srdcom každej výrobne zmesí je miešačka šrotovník. Šrotovník ten je možný vybrať zo 13 výkonových typov (VM 3 - VM 90). Naše šrotovníkoch inštalované po celom svete a môžeme sa pochváliť veľkým množstvom referencií. Preklopný miešačky kŕmnych zmesí PM certifikované pre presnosť miešania 1: 100 000. Vo výrobnom programe sú aj príjmové koše, závitovkové dopravníky, korčekové elevátory, reťazové dopravníky (redlery), triediče, čističky obilnín, silá, zásobníky a prvky spádovej dopravy.

 

Pozberové linky

Realizujeme tiež pozberové linky a skladovanie obilnín. Vyrábame silá a zásobníky pre príjem a naskladnenie obilnín, predčistenia a čistenie je vykonávané pomocou našej čističky obilovin.Nedílným prvkom pozberové úpravy obilnín je tiež sušenie, prevzdušňovanie a aktívne vetranie.

 

Šrotovníky a drviče

Šrotovníky sú určené pre šrotovanie obilnín a prípravu krmív, možno ich ale tiež využiť na drvenie drevného odpadu (štiepky, piliny, hobliny) a následnú výrobu peliet a brikiet, ďalej je tam možné šrotovať materiály ako: kafilérnej múčka, slama, zvyšky tehiel, odpady , hrudkovité suroviny, sója, slnečnicové výlisky, sušená krv, a potom tiež potraviny ako korenie, perník, kokos, rasca, soľ, cukor atď.

Naše vyrábané šrotovníky a drviče (VM 3. VM 90) sú inštalované po celom svete. Okrem Slovenska a Českej republiky tiež inštalované v týchto krajinách: Nemecko, Rakúsko, Poľsko, Rumunsko, Slovinsko, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Srbsko, Bielorusko, Rusko, Ukrajina, Lotyšsko, Veľká Británia, Etiópia alebo napríklad Mongolsko.

 

 

Kompletné linky na výrobu kŕmnych zmesí sú dodávané "na kľúč", vrátane projektu, montáže technológie, elektroinštalácie, riadiacich systémov až po zaškolenie obsluhy. Výrobne sú štandardne doplnené a granuláciu krmiva alebo extrúzii. Výkon liniek na výrobu krmív sa pohybuje od 500 kg / hod až do 15 t / hod. Certifikovaná presnosť zamíchatelnosti miešačky je 1: 100 000. Firma TAURUS je od roku 1992 tradičným výrobcom technológií pre linky na pozberové spracovanie obilnín, skladovanie komodít, čistenie obilnín vrátane dopravníkové systémy. Realizácia pozberových liniek je kompletná, vrátane projektu, montáže technológie, elektroinštalácie, riadiacich systémov až po zaškolenie obsluhy. Okrem výroby kompletných liniek vykonáva firma TAURUS tiež rekonštrukcie a modernizácie existujúcich výrobní kŕmnych zmesí a pozberových liniek. V tomto prípade je možné využiť existujúce zachovalou technológiu, ako napríklad zásobníky či dopravnej cesty. Rekonštrukcia a modernizácia existujúcich liniek zaručuje výrazné úspory elektrickej energie (až 40%).